Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Odstąpienie od umowy oraz skutki odstąpienia od umowy

IX. Uprawnienie do odstąpienia od umowy

9.1. Klientowi, będącemu konsumentem przysługuje prawo odstąpienia od umowy sprzedaży każdego nabytego u nas towaru w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym Klient wszedł w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Klienta weszła w posiadanie rzeczy.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, Klient musi poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia. Może to być pismo wysłane pocztą na adres:

POMOC Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa

Wydawnictwo POMOC

św. Kaspra del Bufalo 2/18

42-221 Częstochowa

lub pocztą elektroniczną na e-mail: wydawnictwo@wydawnictwopomoc.pl).

9.2 Klient może skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, który stanowi załącznik do niniejszego regulaminy, jednak nie jest to obowiązkowe.

9.3 Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, wysłana przez Klienta informacja dotyczącą wykonania przysługującego mu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.X. Skutki odstąpienia od umowy

10.1.W przypadku odstąpienia od umowy sprzedaży danego towaru zwracamy Klientowi wszystkie otrzymane od Klienta płatności za ten towar, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Klienta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Klienta decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Klienta użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie Klient zgodził się na inne rozwiązanie; w każdym przypadku Klient nie ponosi żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

10.2. Wydawnictwo Pomoc może wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

10.3. Aby odesłać lub przekazać nam zakupione towary,prosimy o wysłanie na adres:

POMOC Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa

Wydawnictwo POMOC

św. Kaspra del Bufalo 2/18

42-221 Częstochowa,

niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym Klient poinformował nas o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeśli Klient odeśle rzecz przed upływem terminu 14 dni.

 

10.4. Klient będzie musiał ponieść bezpośrednie koszty zwrotu towarów. Wysokość tych kosztów szacowana jest maksymalnie na kwotę około 30 PLN

10.5. Klient odpowiada tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

10.6. Prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje Klientowi w odniesieniu do umów sprzedaży nagrań dźwiękowych lub wizualnych albo programów komputerowych dostarczanych w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu, jak również umów sprzedaży dzienników, periodyków lub czasopism, z wyjątkiem umowy o prenumeratę.

 

pixel